Moroznik Kaukaski

Moroźnik kaukaski jest rośliną występującą wysoko w górach Północnego Kaukazu i Gruzji, kwitnącą w największy mróz - stąd nazwa. Kwiaty moroźnika wytrzymują od -6°C do - 29°C. Jej lecznicze właściwości od setek lat wykorzystywane były w lecznictwie ludowym. Do celów leczniczych wykorzystuje się korzenie i kłącza rośliny zawierające liczne alkaloidy (m.in. celiaminę), saponiny steroidowe - hellerborynę, heleborynę, korelborynę - K, kompleks lipoaktywnych substancji, polisacharydy, oleje tłuszczowe, witaminy D i E, kwas nikotynowy, antraglikozydy, glikozydy i inne substancje. Wyniki przeprowadzanych badań klinicznych wykazały skuteczność ziela na liczne schorzenia. Moroźnik kaukaski wykorzystywany jest w charakterze preparatu oczyszczającego organizm i wspomagającego przy odchudzaniu. Moroźnik kaukaski jest gatunkiem endemicznym - występuje wyłącznie na określonym terytorium. Rośnie na wys. 1000 - 1500 m n.p.m. w strefie północnego, wielkiego Kaukazu, Gruzji i Abchazji. Hodowla znajduje się w ekologicznym rejonie słynnych z leczniczych borowin i wód mineralnych uzdrowisk balneologicznych w miastach: Żeleznowodsk, Kisłowodsk i Piatigorsk. Właściwości.

1. Normalizuje przemianę materii, jest rewelacyjnym środkiem odchudzającym (pomaga zrzucić dużą nadwagę), zmniejsza apetyt, przyspiesza metabolizm.

2. Posiada właściwości moczopędne, oczyszcza wątrobę, przeciwdziała zastoinom żółci, tym samym zapobiegając tworzeniu się kamieni. Posiada właściwości przeczyszczające, normalizując pracę przewodu pokarmowego, między innymi zaparcia.

3. Jest silnym środkiem przeciwnowotworowym, stosuje się w leczeniu nowotworów macicy, piersi, prostaty, nowotworów łagodnych, jest znakomitym środkiem na guzy i cysty tarczycy.

4. Wspomaga leczenie chorób i uszkodzeń skóry: ropiejące, trudno gojące się rany, łuszczycę, egzemę, wypadanie włosów, krwawienie z dziąseł, brodawki i inne skórna patologie.

5. Jest skutecznym zielem na choroby układu kostno - mięśniowego (osteoporoza, artretyzm, wirusowe zapalenie stawów, dyskopatia, paraliż i in.), wykazuje znieczulające, przeciwzapalne i oczyszczające działanie.

6. Akumulując się w pniach nerwowych oczyszcza je i regeneruje, tym samym normalizuje pracę układu nerwowego, normalizuje sen, posiada efekt uspokajający, zwiększa zdolność do pracy, pozytywnie wpływa na psychikę. Wspomaga leczenie przewlekłęgo zapalenia jajników, reguluje cykl miesiączkowania i pracę układu hirmonalnego.

7. Posiada znakomite właściwości oczyszczające organizm z toksyn, soli, radionukleidów, ciężkich metali. Dzięki ogólnie oczyszczającemu efektowi działa odmładzająco, napina i ujędrnia skórę. Wzmacnia i regeneruje układ immunologiczny, zapobiega katarom, anginom, grypie.

8. Jest doskonały we wspomaganiu leczenia układu oddechowego, ułatwia odksztuszanie, przyspiesza oczyszczanie oskrzeli z zalegającej wydzieliny, posiada właściwości przeciwzapalne przy chorobach górnych dróg oddechowych (m.in. astma, gruźlica)

9. Wspomaga leczenie neurologicznej i stawowej boreliozy po ukąszeniu kleszcza

Zastosowanie: Normalizacja przemiany materii, jest rewelacyjnym środkiem na odchudzanie bez efektu jojo. Oczyszcza jelita, wątrobę, drogi moczowe zapobiega tworzeniu się kamieni żółciowych. Stosuje się jako pomocniczy środek przy leczeniu guzów organów kobiecych, prostaty i tarczycy.

Działa pozytywnie przy uszkodzeniach skóry, trudne rany, łuszczyca, wypadanie włosów, krwawienie dziąseł także przy chorobach kostno-mięśniowych. Pozytywnie wpływa na serce i układ krwionośny. Działa odmłodzająco, także na mężczyzn. Pomaga w walce z pasożytami.

Uwagi: podczas kuracji nie wolno spożywać alkoholu, a należy pić dużo płynów. Przy leczeniu otyłości zażywać preparat rano i wstrzymać się od jedzenia do południa. Przy dużej otyłości i lepszego efektu zażywać preparaty wzmacniające wątrobę. Należy przestrzegać rygorystycznie zalecanej dawki i stopniowo ją zwiększać. Z doświadczeń pacjentów wynika że, wystarczy używać dawkę podstawową, aby po 3 opakowaniach uzyskać wyraźne, trwałe schudniecie. Należy stosować zróżnicowaną dietę, najlepiej 5 małych posiłków dziennie.

Przedawkowanie jest niedozwolone , jest to mocno działające zioło.

Przeciwwskazania: nie używać w czasie ciąży, laktacji i ciężkich stanów chorobowych, oraz chorób serca

Opakowanie: Opakowanie zawiera 10 gram sproszkowanych kłączy i korzeni o gorzkim smaku i wystarcza na ok. 1 miesiąc kuracji. Produkt nie jest lekiem.

Antykontamin Parafarmaceja Parafarmacea Detoksyfit